in

Найвідданіші футболісти світу в історії: топ-10 вихованців

У сучасному футболі, за часів великих грошей, відданість одному клубу з кожним днем все менш актуальна. Футболісти женуться за новими можливостями, за великими спонсорськими контрактами. З кожним роком ми бачимо все менше гравців, які готові присвятити кар’єру тільки одній клубній емблемі.

Ми зібрали десятку найвідданіших футболістів в історії – вихованців своїх клубів. Ці гравці роками захищали рідні кольори, незважаючи на труднощі.

Марсель Шмельцер, “Боруссія” Дортмунд (2008 – теперішній час)

Марсель Шмельцер із Боруссії
Скаути “Боруссії” помітили Марселя Шмельцера в 17 років, зараз йому 33 роки. Фото: twitter.com/BlackYellow

Шмельцер – лівий захисник і найменш медійний гравець безбашенної “банди Клоппа”, яка двічі брала золоту салатницю і доходила до фіналу Ліги чемпіонів. Шмельцер завдяки працездатності став важливим гравцем системи Клоппа, а завдяки вірності “Боруссії” став серед найвідданіших футболістів в історії.

З 2009 року його місце в основі ніколи не ставилося під сумнів. У збірній Німеччини Марсель виступав не так успішно, він провів лише 16 матчів. З великих форумів Шмельцер потрапив тільки в заявку на Євро-2012, але Йоахім Лев вважав за краще використовувати на лівому фланзі Філіпа Лама.

З 2016-го Шмельцер почав пропускати багато матчів через травми і позбувся місця в основі. Після 2016-го Марсель так і не зміг вийти на свій звичний рівень і в 2021 році став гравцем запасу. Уболівальники дуже цінують футболіста за його відданість клубу і колишні заслуги.

Одразу два німецьких воротарі увійшли до нашого топ-10 найкращих воротарів в історії футболу. Перший – Олівер Кан, вгадаєте другого?

Лоїк Перрен, “Сент-Етьєн” (2003 – 2020)

Лоїк Перрен із Сент-Етьєна
Лоїк Перрен дебютував за клуб у 2003 році, а забив перший гол у 2005-му. Фото: 90min.com

Вихованець “Сент-Етьєна” присвятив клубу 23 роки. Лоїк – захисник середнього рівня, який добре котирувався у Франції, але далі рідного дому його амбіції не завели. За свою кар’єру на рахунку француза тільки один трофей – Кубок Франції. Із “зеленими” гравець пережив і виліт у нижчу лігу, і потрапляння в єврокубки. За відданість “Сент-Етьєну” Перрен заслужив велику любов уболівальників.

Паоло Мальдіні, “Мілан” (1984 – 2009)

Паоло Мальдіні Мілан
Номер “3” у “Мілані” закріплений за Паоло Мальдіні, проте є двоє людей у світі, які можуть узяти собі легендарний номер, – Даніель і Крістіан Мальдіні, сини Паоло. Їм потрібно тільки заграти в “Мілані”. Фото: 90min.com

Італійський центральний захисник Паоло Мальдіні – гідний спадкоємець свого батька Чезаре, який також був захисником “Мілана” в період із 1954 до 1966 року, і один із найвідданіших футболістів в історії.

За “россо-нері” Паоло провів 902 матчі і за цей час виграв величезну кількість трофеїв. Особливо виділимо 5 титулів переможця Ліги чемпіонів. Більше тільки в Пако Хенто – 6. Номер 3 у “Мілані” закріплений за Мальдіні, після закінчення кар’єри його було вилучено з обігу. У 2021 році колишній захисник обіймає посаду технічного директора “червоно-чорних”.

“Мілан” виграв багато титулів, але чи входить він до десятки найтитулованіших клубів світу? Прочитайте статтю, щоб дізнатися.

Серхіо Бускетс, “Барселона” (2008 – теперішній час)

Серджі Бускетс Барселона
Бускетс забив перший гол за основний склад “Барселони” 2008 року – у матчі Ліги чемпіонів проти “Базеля”. Фото: beinsports.com

У сезоні 2009/10 Гвардіолі довелося пожертвувати Яя Туре заради молодого худорлявого іспанця. Пеп бачив великий потенціал у грі Бускетса, з кожним роком роль Серхіо ставала все важливішою. Бускетс – це продукт академії “Барселони” Ла Масії і один із найвідданіших футболістів світу. Така собі версія Гвардіоли 2.0. Серхіо – класичний “півот”, опорник плюс розігруючий, який пасом може легко розрізати оборону або почати атаку.

Через Бускетса фактично будується гра команди. Перші кілька сезонів каталонці перемагали суперників, зокрема, через недооцінку Серхіо, а збірна Іспанії з ним у складі виграла чемпіонат світу і чемпіонат Європи.

Згодом гру іспанця почали детально вивчати, плюс в ігровому плані він почав здавати, як і вся команда. Усе це вилилося в ганебні вильоти “Барселони” з Ліги чемпіонів від “Баварії”, “Ліверпуля”, “Роми”. Особливо Серхіо дісталося від Хаві Мартінеса в матчі з мюнхенцями в сезоні 2012/13. Баск фактично знищив свого візаві. Після цих поразок стало зрозуміло, що серце “Барси” – не тільки Мессі, Хаві та Іньєста.

Серхіо Бускетс приголомшливо провів Чемпіонат Європи-2020 і показав, що порох і мотивація у нього залишилися. Бускетс нормалізував гру в центрі поля, а в матчі з Хорватією його визнали найкращим гравцем.

Метт Ле Тіссьє, “Саутгемптон” (1986 – 2002)

Меттью Ле Тіссьє в Саутгемптоні
У 1985 році Метт пройшов перегляд у клубі “Оксфорд Юнайтед”, проте опинився в “Саутгемптоні”. Фото: shoot.co.uk

Метт розпочав кар’єру за “святих” у 1986 році. За “Сотон” “Le God” провів 540 матчів і забив 209 голів. Як для гравця середняка, статистика вражаюча. Він став кимось на кшталт місцевого короля. Англієць славився феноменальною технікою. За рахунок дриблінгу Метт Ле Тіссьє міг спокійно обіграти кількох опонентів і забивав дуже красиві голи. Незважаючи на прекрасну гру в клубі, у збірній Метт не показав того рівня, який він демонстрував у “Сотоні”.

За кар’єру Метт Ле Тіссьє так і не підняв над собою жодної чашки. Багато клубів хотіли бачити гравця у своїх лавах, але “Le God” вирішив присвятити свою кар’єру тільки одному клубу і став легендою “Саутгемптона”.

Карлес Пуйоль, “Барселона” (1999 – 2014)

Карлес Пуйоль Барселона
До основного складу Пуйоль пробився 1999 року, а вже через 5 років став капітаном команди. Фото: beinsports.com

Пуйоль – захисник і “левове каталонське серце”. Гравець, якого зараз дуже не вистачає “Барселоні”. Карлес прославився бійцівськими якостями і величезною працьовитістю.

Кар’єру в основі каталонців Пуйоль почав у 1999 році. Загалом за “Барселону” гравець провів 595 матчів. Карлес виграв величезну кількість трофеїв і був важливим елементом легендарної “Барселони Гвардіоли”.

Фактично під наглядом Карлеса зміцнів ще молодий Піке. Після завершення кар’єри Пуйоля, Піке в пару не можуть знайти хорошого партнера по центру захисту. Свій футбольний шлях найвідданіший футболіст в історії “Барси” завершив 2014 року. З відходом на пенсію Карлеса каталонці втратили характер і досі ніяк не можуть його знайти.

Легендарний гравець “Манчестер Сіті”, який закінчив кар’єру в “Барселоні”, входить до топ-10 найкращих бомбардирів АПЛ за всю історію. Знаєте його?

Стівен Джеррард, “Ліверпуль” (1998 – 2015)

Стівен Джерард гравець Ліверпуля
Джеррард тренувався в академії “Ліверпуля” з 8 років, у 18 років він дебютував в основному складі. Фото: theguardian.com

Джеррард – півзахисник і найбільш невдачливий капітан мерсисайдців. За кар’єру він так і не зміг взяти золоту медаль АПЛ. Особливо запам’яталося його падіння в матчі з “Челсі” в сезоні 2013/14, коли “Ліверпуль” мав просто чудові шанси виграти трофей. Окремо стоять вилучення в матчі з МЮ через кілька хвилин після виходу на заміну і прощальний матч Стіві, в якому червоні програли “Сток Сіті” з рахунком 1:6.

Однак невдалі моменти ніяк не впливають на внесок Джеррарда в успішність мерсисайдців. Знаменитий фінал ЛЧ у Стамбулі не дасть збрехати. “Челсі” не раз хотів переманити Джеррарда, але гравець не хотів залишати червоних, тому що любив свій клуб і хотів домогтися з “Ліверпулем” великих перемог. Стівен так і залишився одним із найвідданіших футболістів мерсисайдців. Хоча зняти прокляття Прем’єр-ліги йому не судилося.

Також за “Ліверпуль” грає один із найдорожчих воротарів світу, вгадаєте трансферну вартість?

Тоні Адамс, “Арсенал” (1983 – 2002)

Тоні Адам футболіст Арсеналу
Адамс підписав шкільний контракт з “Арсеналом” у 14 років, через 3 роки він уже вийшов на поле в чемпіонаті Англії. Фото: premierleague.com

Тоні Адамс – типовий британський захисник, хоробрий, працьовитий. Але є якості, які його виділяли – вміння добре читати гру і правильно вибирати позицію.

Адамс у 21 рік став наймолодшим капітаном “гармашів” і отримав виклик до збірної. Він став ключовою ланкою в знаменитій четвірці захисників “Арсеналу”, що складалася з Діксона, Боулда, Вінтерберна і Адамса.

Але незабаром розкрилися темні сторони гравця – пристрасть до алкоголю. У 1996 році Адамс зізнався, що має проблеми з алкогольною залежністю, через що цього хотів закінчити кар’єру. Але його відрадили, переконавши звернутися до спільноти “анонімних алкоголіків”. У результаті Тоні переміг алкоголізм.

У 2002-му гравець завершив футбольну кар’єру в ранзі легенди “Арсеналу”. На його честь у 2011 році звели статую біля стадіону “Емірейтс”, подякувавши найвідданішому футболісту клубу. За канонірів Адамс провів 672 матчі, виграв десяток кубків і вніс своє ім’я в історію “гармашів”.

Ліонель Мессі, “Барселона” (2004 – 2021)

Лео Мессі в Барселоні
Коли Ліонелю було 13 років, він батьком прилетів з Аргентини до Барселони на перегляд, за кілька місяців він підписав контракт із “Барселоною”. Фото: bleacherreport.com

Не будемо перераховувати кількість трофеїв, які виграв аргентинець, кількість золотих м’ячів, його суперництво з Роналду і багато-багато рекордів, які підкорилися йому.

З кожним роком важливість аргентинця в “Барселоні” ставала дедалі вагомішою, а Ліонель регулярно опинявся в топах найвідданіших футболістів світу. Начебто все йшло до того, що Лео або закінчить кар’єру в Каталонії, або за кілька років піде в МЛС, або в “Ньюеллс”, але проблеми з фінансами “синьо-гранатових” перевернули всю ситуацію з ніг на голову. Ще вчора ми бачили, як Лео забиває черговий хет-трик у чемпіонаті Іспанії, а сьогодні він уже гравець ПСЖ.

Незважаючи на зміну клубу, Лео був і буде вірним каталонцям. Він був готовий піти на зниження зарплати, аби залишитися, але правила Ла Ліги не дозволили зареєструвати контракт.

Пол Скоулз, “Манчестер Юнайтед” (1993 – 2013)

Пол Скоулз із Манчестер Юнайтед
У Пола Скоулза астма, проблеми із зором. А в дитинстві була ще й Хвороба Осгуда-Шляттера – це коли під колінною чашечкою з’являється невеликий горбок, він болить під час бігу. Фото: dailymail.co.uk

Молоде покоління “червоних дияволів” із Полом Скоулзом можна сміливо назвати одним із найкращих в історії. Але в найкращому поколінні має бути і найкращий гравець, і ним був Скоулз. Настільки вишуканого і талановитого британського гравця у “дияволів” ще не було. Філігранне бачення поля, радіокеровані короткі та довгі передачі, бійцівський характер – ось вам і формула ідеального гравця центру поля.

Англієць провів за МЮ 718 матчів. Відданість “Манчестер Юнайтед” Пол довів у 2012 році. Спочатку він закінчив футбольну кар’єру в 2011, а наступного сезону, коли справи у “червоних” пішли не дуже, Скоулз вирішив повернутися і допомогти МЮ знову стати чемпіоном Англії.

Serhii Shapovalov

Автор: Serhii Shapovalov

Експерт з азартних ігор із більш ніж 5-річним досвідом в індустрії онлайн гемблінгу. Фахівець зі слотів та онлайн казино, постійно тестую нові ігри та платформи. Автор оглядів і гайдів зі стратегій гри. Глибоко розбираюся в механіках слотів, бонусних системах і особливостях різних провайдерів.

Залишити відповідь